Počet položek: 0 0,- Kč

Haas a Sohn Kalmar II/11 s výměníkem DOPRAVA ZDARMA barva černá, béžová dlažba, zlaté kování

kliknutím zvětšíte
www.123krby.cz/kamna Kalmar 11
www.123krby.cz/kamna Kalmar 11 www.123krby.cz/kamna Kalmar 11 www.123krby.cz/kamna Kalmar 11 www.123krby.cz/kamna Kalmar 11 www.123krby.cz/kamna Kalmar 11 www.123krby.cz/kamna Kalmar 11
Vyberte variantu:
ks
doprava zdarma
Kód:0433217100000
Výrobce:Haas a Sohn
Cena s DPH : 31 264,- Kč
DPH:21 %
Sleva:1 645,- Kč
Původní cena s DPH:32 910,- Kč
Dostupnost:týden ( barva černá, béžová dlažba, zlaté kování )
Výkon: 3,5-15 kW
Hmotnost: 249 kg
DOPRAVA ZDARMA

Parametry
šedá nebo béžová dlažba

Výkon 3,5-15 kW
Rozměry 1230/686/482 mm
Hmotnost 249 kg
Vývod kouřovodu vrchní, ? 150
Minimální tah komína 12 Pa
Vytápěcí schopnost 65-270 m3
Použitelné palivo Kusové dřevo, Ekobrikety, Uhelné brikety
Spotřeba paliva 0,7-4,1 kg
výměník lze vyjmout nebo doplnit Ano
Terciální spalování Ano
Externí přívod vzduchu Ano

Technické parametry výměníku - u varianty s výměníkem
Použitelný výkon do topných těles 11,3 kW
Doporučený tepelný spád 75-60 °C
Vodní obsah výměníku 29,5 l
Maximální pracovní přetlak 0,3 MPa
Vychlazovací výměník Ano
Automatický regulátor primárního spalovacího vzduchu Ano


Kamna Haas Sohn jsou konstruována pro spalování dřeva, ekobriket a u některých typu i uhelných briket ( pozor uhelné brikety mají až o 40% vyšší výhřevnost ). Je zakázáno používat koks a uhlí.

Ohřevu vzduchu v místnosti a vytvoření útulného obytného klimatu (tepelné pohody) je dosaženo převážně konvekčním teplem, částečně i teplem sálavým. Tímto systémem je možno i velmi chladné, dlouho nevytápěné místnosti velmi rychle vytopit. Princip konvekčního vytápění spočívá v tom, že vzduch z místnosti vstupuje do kamen ve spodní části a při postupu vzhůru se ohřívá v konvekčním prostoru tvořeného dvojitým pláštěm topidla, dále pak proudí otvory, které se nacházejí v horní části kamen opět
do místnosti. Sálavé teplo je získáváno z povrchových ploch kamen (kov, keramika, sklo). Vzhledem ke konstrukci je pak největším zdrojem sálavého tepla prosklený prostor dvířek.

Některá kamna mají terciální spalování – je proces zužitkování zbytkových hořlavých plynů, které by za normálních okolností odešly se zplodinami nevyužity komínem. Dochází ke zvyšování účinnosti a tím i nižší spotřebě paliva.

Kamna jsou svařena z ocelových plechu o tloušťce 2-5 mm. Sklo vydrží teploty až 800C.
Vnitrní prostor spalovací (plnící) komory je vyložen šamotovými tvarovkami. Tvarovky nejsou spojeny žádnou výmazovou hmotou z důvodu předejít jejich poškození vlivem tepelných dilatací. V horní části spalovací komory jsou usměrňovače toku spalin (clony) do odtahového hrdla, které mohou býti jak pevné tak i volně ložené. Volně ložený usměrňovač spalin (clona) muže sloužit i jako držák šamotových tvarovek.
Ve spodní části spalovacího komory je zpravidla umístěn jednoduchý, pevný litinový rošt.
Před roštem je umístěna zábrana proti vypadávání a sesouvání paliva na dvírka (celní sklo).
Pod roštem je prostor pro popelníkovou zásuvku.

U teplovodních kamen je součástí tělesa kamen teplovodní výměník svařený z ocelových plechu (trubek) tl. 4 - 5 mm. Výměník může být pevnou součástí kamen nebo muže být odnímatelný. Odnímatelný výměník je přišroubován k tělesu kamen. Lze jej v těchto případech vyjmout a nahradit příslušnou záslepkou, tím se kamna upraví na plně teplovzdušný provoz (ohřev vzduchu). Teplovodní systém muže být otevřený nebo uzavřený a muže být proveden s pomocným oběhovým čerpadlem nebo jako samotížný bez oběhového čerpadla. Do teplovodního okruhu lze začlenit např. zásobníkový ohřívač užitkové vody.
U kamen s teplovodním výměníkem jde přibližně 50% tepelného výkonu prostřednictvím teplovodního výměníku do okruhu ústředního nebo etážového topení. Zbytkovým využitelným teplem je realizován ohřev vzduchu v prostoru, kde se kamna nacházejí.

JE MOŽNÉ DOKOUPIT VYCHLAZOVACÍ SMYČKU - ochrana proti přehřátí při výpadku el. proudu
K dochlazovací smyčce musí být použit termostatický bezpečnostní ventil WATTS - ten při 95C pustí do smyčky studenou vodu z vodovodního řádu. Viz. Související zboží.

Krbová kamna Haas+Sohn Kalmar II/11 s výměníkem v provedení černý plech + béžová dlažba, zlaté kování mají výkon regulovatelný v rozmezí 3.5 až 15.2 kW, výkon výměníku je 11.2 kW. Kamna jsou schopna vytopit prostor o objemu 60–270 m3. Spotřeba při maximálním výkonu je 4 kg/hod suchého dřeva.

Kamna Haas+Sohn Kalmar II/11 s výměníkem mají přívod externího vzduchu, přívod terciálního vzduchu (terciální spalování), automatickou regulaci primárního vzduchu a přípravu pro vložení vychlazovací smyčky.

Jedná se o dvouplášťová ocelová kamna, ohniště je vyloženo nehořlavým materiálem, rošt je litinový. Popelník je pod roštem, přístupný po otevření dvířek. Béžovou dlažbu je možno svépomocí vyměnit za jakoukoli jinou.

Maximální výkon výměníku je 11.2 kW, vodní objem výměníku 29.5 litru, maximální přetlak 0.3 MPa, optimální tepelný spád: 75 – 60°C. V případě potřeby je možno teplovodní výměník odejmout, nahradit zaslepovací sadou a kamna provozovat bez výměníku.

Rozměry topeniště jsou: hloubka: 38.8 cm, šířka: 44.2 cm a výška: 32 cm.

V těchto krbových kamnech lze spalovat i ekobrikety a uhelné brikety. Doporučujeme vytisknout technický list, kde jsou rozepsány výkony pro jednotlivá paliva.

Varianty zboží - Haas a Sohn Kalmar II/11 s výměníkem DOPRAVA ZDARMA

Haas a Sohn Kalmar II/11 s výměníkem DOPRAVA ZDARMA barva černá, béžová dlažba, zlaté kování

Cena bez DPH:25 838,-
Cena s DPH:31 264,-

Haas a Sohn Kalmar II/11 s výměníkem DOPRAVA ZDARMA antracit,šedá dlažba, chromové kování

Cena bez DPH:25 838,-
Cena s DPH:31 264,-

Haas a Sohn Kalmar II/11 s výměníkem DOPRAVA ZDARMA dochlazovací smyčka

Cena bez DPH:1 727,-
Cena s DPH:2 090,-

Váš dotaz Haas a Sohn Kalmar II/11 s výměníkem DOPRAVA ZDARMA

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam
Copyright © www.123krby.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.123krby.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace