Počet položek: 0 0 Kč

Teplovzdušné vytápění

Základním principem teplovzdušného vytápění je správná cirkulace studeného a teplého vzduchu v domě. Studený vzduch z místnosti či exteriéru je přiveden ke krbové vložce, tam se ohřeje o horké plochy těla krbové vložky a začne stoupat. V horní části krbu proudí tento ohřátý vzduch z krbu ventilačními mřížkami. Aby bylo možno vytápět i jiné místnosti, než tu, ve které samotný krb stojí je možno použít různých komponentů pro rozvod horkého vzduchu po domě. 

Na trhu existuje celá řada pomocných komponentů mezi které patří ventilátor, který zajišťuje transport většího objemu teplého vzduchu na delší vzdálenost. Pracuje na bázi cirkulace, kdy je nutné zajistit i návrat stejného množstí vzduchu ke zdroji tepla, k tomu se používá např. samostatná roura. Při ohřevu vzduchu o vysoké teplotě, dochází k vysoušení vzduchu, přenosu prachových částic, což může mít dopad na naše zdraví. Proti tomu se používají vzduchové filtry, které zabraňují pronikání těchto částic a různých pachů z kamen do místnosti. Na trhu existuje celá škála filtrů od nejlevnějších až po ty dražší, záleží na každém jakou si zvolí variantu.

V neposlední řadě je velmi důležité myslet na správnou instalaci takového topidla a raději ji přenechat odborníkům.

Moderní krbové vložky FLAMEN?

Moderní krbové vložky FLAMEN?

FLAMEN je ryze český výrobce krbových vložek, které navrhli vývojáři s dlouholetými zkušenostmi v oblasti vývoje, výroby a distribuce krbů.

Komentáře k Teplovzdušné vytápění

1
22.10.2014 10:52
Marie

Dobrý den, pokouším se dotázat. Mám zájem o krbovou vložku, anebo krb samotný na dřevo(horkovzdušný) nevím zda v budoucnu,ale momentálně je nemíním napojovat do radiátoru. Nyní se mi jedná o informaci, zda stávající komín je dostatečný, anebo to bude další investice do stavby nového, anebo vyvložkování stávajícího. Poslala jsem dotaz již dvěma dodavatelům, ale zřejmě tato informace je přísně tajná. Nicméně
já jako laik bych si svépomocí ten krb(krbovou vložku) postavila. Krb již máme, ale během pár minut je dřevo vyhořelé, proto bych tam mohla vližku umístit. Mám ale dilema ohledně komína a zda je možné získat návod, aby tak vzduch dobře(efektivně) cirkuloval a abych němněla strach odejít z místnosti(domu), že se mi přetopí komín a bude problém. Taková kamna by již nikdo zpět nekoupil, proto potřebuju bezpečně vědět rizika, anebo nutné parametry, které se musí dodržet,abych správně ¨vybrala. Děkuji za odpověď

2
14.1.2016 18:39
Milan Viktorýn

Dobrý den,

prosím o radu,mam krbové kamna v prízemíkde mam obyvak,pri koupi jsem si myslel,ze vytopim v prvním patre ložnici i kuchyn,ale teplo se tam nedostava..Mam takové řešení ,ze udelam ve strope otvory jak do ložnice tak do kuchyne a opatrím je ventilatorem.Co radíde je ma teorie spravna ,nebo mate jine řeseni.Kdyz zatopim tak mam i 30 stupnů v mistnosti kamna jsou dost dobra.
Děkuji za odpoved.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací