Počet položek: 0 0 Kč

Kamnářská malta HAFŤÁK malta 20kg

nosná vrstva pro kamnářskou perlinku

kliknutím zvětšíte
Kamnářská malta HAFŤÁK malta 20kg Silaterm
Kamnářská malta HAFŤÁK malta 20kg SilatermKamnářská malta HAFŤÁK malta 20kg SilatermKamnářská malta HAFŤÁK malta 20kg SilatermKamnářská malta HAFŤÁK malta 20kg Silaterm
ks
Kód:Haf20
Výrobce:Silaterm
Cena s DPH : 1 220 Kč
DPH:21 %
Dostupnost:ihned

HAFŤÁK je určen pro spojování materiálů v místech s nároky na odolnost vůči vyšším teplotám do 1100°C. Lze bez obav použít v místech, která jsou v přímém kontaktu s ohněm. Dále je vhodný pro místa, kde je třeba kratší doba zpracovatelnosti . Ta je nastavena na 20-30 min. Liší se však dle klimati ckých podmínek v místě stavby, množství a teploty vody použité k rozmíchání. Sypte suchou směs do pitné vody v poměru 21-23l/100kg (0,21–0,23l/1kg), podle účelu použití. Pokud maltu nasypete do teplé vody, zkracujete tím dobu tuhnutí. HAFŤÁK zpracovávejte v teplotě od 5 do 25°C. Vždy kvalitně rozmíchejte na stejnorodou hmotu. Nanášejte na suchý podklad, který je zbaven všech nečistot a prachu. Doporučujeme si rozmíchávat množství, které dokážete ihned zpracovat.

HAFŤÁK, který tuhne lze přidáním vody rozmíchat, ale ztrácí tím na kvalitě (přilnavost k materiálu, pevnost spoje). Doporučená vrstva k nanášení je kolem 3mm. Můžete s ním ale nanášet i větší vrstvy na opravy topenišť nebo vyrovnání povrchu.

Ztvrdlý HAFŤÁK dále nepoužívejte. Likviduje se jako běžný stavební odpad, není tedy nebezpečný.

 

Možnosti použití :

 • nosná vrstva pro perlinku akumulačních a izolačních vyzdívek 
 • zdění z kachlí a šamotu a jiné akumulační vyzdívky
 • výplň hluchých míst šamotových vyzdívek s nároky na tepelnou odolnost
 • opravy hrubších nerovností povrchu s nároky na tepelnou odolnost
 • spojovací materiál pro vytváření prefabrikovaných bloků z kachlí, šamotových prvků
 • vytváření samonosných dílců

 

Technické údaje

 • spotřeba vody cca 21-23 l/100 kg
 • zrnitost < 1 mm
 • max. teplota použití : cca 1100°C
 • počátek tuhnutí cca 5 – 10 min. (se zpomalovačem tuhnutí 60 – 90 min.)
 • skladovatelnost 6 měsíců v suchém prostředí

 

První ohřev a sušení po zpracování HAFŤÁKU

Tepelné zatížení je možné až po 24 hod. Vždy zahřívejte pozvolna na teplotu do 120°C. Zatápějte přerušovaně

v krátkých intervalech, aby se celá stavba zahřála co nejrovnoměrněji. Postupně pomalu zvyšujte intenzitu zatápění

tak, aby došlo k pomalému uvolňování vlhkosti. Tím se vyvarujete vzniku trhlin a jiné destrukce.

 

Na vývinu této kamnářské malty náš tým pracoval více než 3 roky. Náš trh nabízí několik různých druhů kamnářských žáruvzdorných malt. Každý kamnář, který se v tomto oboru pohybuje, tyto výrobky zná a prakticky denně s nimi přichází do styku. Sbíráním referencí a dalších odborných názorů od vás kamnářů, jsme dávali dohromady kladné a záporné vlastnosti různých produktů. Za cíl jsme si dali vytvořit co nejkvalitnější žáruvzdornou kamnářskou maltu, která bude disponovat množstvím kladných vlastností. Dlouholeté zkušenosti s těmito materiály nás naučili, že univerzální výrobek po praktické stránce neexistuje. Tak specifický stavební obor, jako je „kamnařina“ potřebuje na každý svůj díl kachlových kamen, sporáku, nebo krbu jasně určený a specifikovaný materiál. I přes tuto skutečnost se dílo podařilo. Právě vaše zkušenosti a naše ochota posouvat kvalitu výrobků SILATERM na stále vyšší úroveň k tomu velmi dopomohla.

Prvotním předpokladem pro použití ve většině částí topidla je zajisté tepelná odolnost kamnářské malty. Pokud je odolnost malty vůči vysokým teplotám nižší, bude vás produkt omezovat jen na některá místa v kachlových kamnech, sporácích, krbech atd. Kamnářská žáruvzdorná malta Hafťák je tepelně odolná do 1 100°C. Takto vysoká teplota prakticky neomezuje.

Další nutností je odolnost proti teplotním šokům. Tím rozumíme prudké zahřátí topidla, kdy během velmi krátkého času dosáhnete prakticky z 0°C teploty blížící se i 1000°C. Proto, abychom dokázali zabránit praskání lepených spojů a celkové degradaci žáruvzdorné malty je třeba při výrobě používat jen ty nejkvalitnější suroviny a to hlavně ve správném poměru. Dané vyvážení surovin je jistě nejsložitější záležitostí.

Výhodou Hafťáku je dále normovanou zkouškou ověřená tepelná roztažnost. Pokud se stane, že je malta složena z materiálů, které mají ve vyšších teplotách jiné roztažnosti než kachle a další často používané materiály v kamnářství, stavba se roztrhne. Vždy se jedná o složitý technický problém s nepříjemnými finančními následky.

Důležitou roli při práci s Hafťákem hraje také doba zpracovatelnosti. Ta je nastavena na 20 – 30 minut. V praxi to znamená, že po 30 minutách je směs již zatuhlá (vše v závislosti na daných klimatických podmínkách). Tato vlastnost velmi urychluje technologický postup stavby. Opět šetříte čas a peníze.
Pokud potřebujete zpracovatelnost kamnářské malty delší, použijete zpomalovač tuhnutí SILATERM TANGO. Použitím Tanga dosáhnete prodloužení doby tuhnutí malty na 90 minut. Toto je velmi důležité při použití Hafťáku jako nosné vrstvy pro Kamnářskou perlinku SILATERM. Dále je zpomalení tuhnutí potřeba při zdění komplikovanějších staveb, kdy je zapotřebí se v průběhu stavby vracet zpět a usazenou šamotovou tvarovku, nebo kachli přesadit. Toto není možné, pokud je Hafťák již zatuhlý. Nemusíte navíc kupovat více druhů malty. Stačí Hafťák a několik malých lahviček se zpomalovačem tuhnutí Tango a jste připraven ihned reagovat na technologické nároky Vašeho díla.

Zrnitost Hafťáku, která je svým složením ve velikosti 0-1mm je pro dané účely nejvhodnější. Důležité je také složení různých frakcí v daném rozmezí do 1mm. Zaručuje perfektní obalení pojivem a zvyšuje pevnost. Lupek je lomený. Díky tomu se do sebe ostřivo zasekne, různé frakce vyplní prostor malty a pojivo ho dokonale slepí. Tyto vlastnosti mají samozřejmě vliv na přilnavost Hafťáku k lepeným povrchům. Jemnost této malty je také ideální pro použití jako nosné vrstvy pro Kamnářskou perlinkuSILATERM. Takto jemnou a poddajnou směs velmi snadno vtlačíte do kamnářské perlinky s velikostí oka 0,4x0,4mm. S Hafťákem můžete lepit materiály při nanešené vrstvě pouhé 2mm. K lepení doporučujeme nanášet vrstvu silnou 3mm.

Směs několika druhů speciálních vláken, jejíž zastoupený podíl je v naší maltě Hafťák zvýšen na nejvhodnější možný poměr zaručuje další důležité vlastnosti. Konkrétně při smíchání směsi s čistou studenou vodou tvoří v první řadě armaturu, díky které se vám směs lépe zpracovává a nanáší. Po pozvolném prvním zatápění dle návodu k použití se tyto vlákna vypálí a vytvoří v Hafťáku miniaturní „červí tunely“ které mají na starosti velmi důležitou vlastnost. Vždy na začátku topné sezóny, nebo při zatápění na chatách, kde se zatápí pouze přes víkend se do topidla dostane vlhkost. V případě, že zákazník neopatrně zatopí, voda v topidle se prudce roztáhne a stavbu roztrhne. Díky zvýšenému poměru těchto tunýlků Hafťák minimalizuje riziko tohoto druhu poškození.

Nastavením správného poměru všech ingrediencí v Hafťáku a dalších specifických látek jsme snížili poměr záměsné vody na minimum. Tyto látky v maltě drží vodu pohromadě se směsí. Toto má za následek lepší soudržnost, přilnavost a pevnost malty. Voda nevyplavuje důležité složky z Hafťáku. Jen homogenní směs může garantovat z výroby nastavené vlastnosti.

Pojivo je speciální cement, který má velmi vysoké tepelné odolnosti. Vazba této malty je tedy převážně hydraulická. Malta nabývá na pevnosti ihned po zaschnutí. Jílové malty disponují keramickou vazbou, kde tvrdosti dosáhnete až vypálením na určitou teplotu.

Díky skloubením těchto a dalších „tajných“ postupů při výrobě Hafťáku doporučujeme používat tuto směs na následující úkony:

· nosná vrstva pro perlinku akumulačních a izolačních vyzdívek (v kombinaci se zpomalovačem tuhnutí TANGO)

· zdění z kachlí a šamotu a jiné akumulační vyzdívky

· výplň hluchých míst šamotových vyzdívek s nároky na tepelnou odolnost

· opravy hrubších nerovností povrchu s nároky na tepelnou odolnost

· zdění tahů

· spojovací materiál pro vytváření prefabrikovaných bloků z kachlí, šamotových prvků

· vytváření samonosných dílců

  

První ohřev a sušení po zpracování HAFŤÁKU:

Tepelné zatížení je možné až po 24 hod. Vždy zahřívejte pozvolna na teplotu do 120°C. Zatápějte přerušovaně v krátkých intervalech, aby se celá stavba zahřála co nejrovnoměrněji. Postupně pomalu zvyšujte intenzitu zatápění tak, aby došlo k pomalému uvolňování vlhkosti.

Tím se vyvarujete vzniku trhlin a jiné destrukce.

Potřebujete poradit ? Kamnářská malta HAFŤÁK malta 20kg Silaterm

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam