Počet položek: 0 0 Kč

Revizní dvířka pro krby SILADOOR – 44,4 × 22 cm – instalace na šířku

Revizní dvířka pro krby SILADOOR – 40 × 30 cm – instalace na šířku

kliknutím zvětšíte
Revizní dvířka pro krby SILADOOR – 44,4 × 22 cm – instalace na šířku Silaterm
Revizní dvířka pro krby SILADOOR – 44,4 × 22 cm – instalace na šířku SilatermRevizní dvířka pro krby SILADOOR – 44,4 × 22 cm – instalace na šířku Silaterm
ks
Kód:Gre
Výrobce:Silaterm
Cena s DPH : 3 312 Kč
DPH:21 %
Sleva:249 Kč
Původní cena s DPH:3 561 Kč
Dostupnost:ihned

Představujeme Vám revizní otvor pro krby, .

   Norma CSN 734230 díl 7.2.5. udává:   

   Do prostoru teplovzdušné komory určené pro předávání tepla musí být zajištěn přístup pro kontrolu a čištění povrchu kouřovodu a krbové vložky a pro čištění jeho vnitřního prostoru.   

   Touto normou doporučený rozměr 46/23cm dovoluje vizuální kontrolu stavu uvnitř obestavby krbu, popřípadě složité a pracné čištění některých dostupných míst uvnitř krbu.     

   Proto doporučujeme do každého krbu instalovat revizní otvor pro krby Siladoor s rozměrem 50x40cm. Díky této velikosti můžete kdykoli jednoduše zkontrolovat stav uvnitř krbu. S přehledem se dostanete i na jinak velmi těžko dostupná místa a můžete provézt jak dokonalou revizi, tak čištění obestavby krbu. Jeho velikost dovoluje provádět opravy uvnitř krbu. Do otvoru 50x40cm se dostane průměrný člověk celou přední částí těla. Toto je dokonalé řešení zejména při obestavbě teplovodních krbových vložek, kdy je uvnitř stavby krbu instalováno příslušenství od topenářů. Zde je dostatečný přístup přímo nutností. Velmi často se stává, že malá závada nutí k částečné demontáži krbu. Vždy se jedná o nákladné, pracné a drahé řešení nepříjemné situace.

    Samotná instalace revizního otvoru pro krby Grenacontrol  je velmi jednoduchá (viz obrázky). Výplň Grenacontrolu je odizolována biologicky a fyziologicky nezávadným materiálem z vermikulitu. Jedná se o izolační desku GRENAISOL , ze které můžete postavit a odizolovat krb v jednom stavebním úkonu.

   Další výhodou je systém otevírání dvířek. Skrývá se uvnitř Grenacontrolu. Decentním přitlačením levé strany dvířek dojde k cvaknutí a dvířka se otevřou. Povrchová úprava pohledové strany dvířek se nanese stejná, jako u samotného krbu. Po zabudování tedy vidíte pouze 3mm slabou mezeru. Krb je tímto po designové stránce minimálně rušen.

   Kostra zámku který zajišťuje otevírání dvířek je vyrobena z oceli. Uvnitř je speciální silikonové kolečko, které má tepelnou odolnost 270°C. Proto můžete Grenacontrol instalovat v takto extrémních podmínkách.    
   Otvírejte pouze pokud je krbová vložka vyhaslá a vychladlá na pokojovou teplotu!

   Pohledová strana izolační desky v Grenacontrolu má na povrchu vyražené aplikační drážky. Tyto drážky zlepšují přídržnost kamnářských materiálů.  

   Povrchová úprava:  

 1. Na otvor přisponkujeme "Kamnářskou perlinku  "
 2. Do ní vtlačíte nosnou vrstvu pro perlinku HAFŤÁK SILATERM 
 3. V předposlední fázi se nanáší ušlechtilá omítka s názvem ST-J SILATERM  (kamnářská omítka)
 4. Nátěr.

                                                    


Dbejte na správný postup instalace i povrchové úpravy Grenacontrolu.

 

Proč zabudovat revizní otvor pro krby Grenacontrol:

 • maximální možná kontrola obestavby krbu
 • snadný přístup revizního technika
 • snadná instalace         
 • profesionální zpracování
 • pohodlné čištění celého prostoru krbu
 • čistý provoz cirkulace vzduchu v obestavbě krbu
 • velikost otvoru dovoluje opravy uvnitř obestavby (šetří finance a řeší problémy)
 • pohodlné otevírání
 • minimální zásah do designu krbu

 

INSTALACE:

 

      

        Grenacontrol instalujte vždy do stěny silné min. 8cm. Pokud izolační deska, která tvoří stěnu krbu má sílu 3cm, zesilte ji nařezanými pruhy izolační desky Grenaisol sílou 5cm. Pro slepení použijte lepidlo Klebepaste.

      

   Vše sešroubujte samořeznými vruty. Nemusíte čekat na zatuhnutí lepidla a ihned pokračujete v instalaci Grenacontrolu. Šetříte tím Váš čas. Na vnější stěny grenacontrolu naneste v přiměřené míře lepidlo Klebepaste.

      

    Pro pohodlné zasunutí Grenakontrolu na své místo můžete dobrousit otvor buď pilkou, nebo brusnou mřížkou na sádrokarton. Po instalaci otvoru ho zevnitř přišroubujte.

      

    Na Grenacontrol  naneste dle návodu stejnou povrchovou úpravu, jako na krb, nebo kachlová kamna. Revizní otvor pro krby Grenacontrol těchto rozměrů je na stavbě takřka neznatelný.

Potřebujete poradit ? Revizní dvířka pro krby SILADOOR – 44,4 × 22 cm – instalace na šířku Silaterm

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam