Počet položek: 0 0,- Kč

Články

Říkáte si, že to není možné? Ale, ano je. V podstatě existují tři možnosti. Komín postavit, pořídit si bezkomínový krb a nebo se smířit s představou, že místo krbu si zapálíte třeba svíčky nebo něco podobného. Sice to navodí romantickou atmosféru, ale to je tak asi vše, co od toho můžete očekávat.

V dnešní moderní době se proto nejčastěji používají bezkomínové krby – Bio krby, které můžete umístit prakticky kamkoliv ve svém domě či bytě. Pro tyto krby neexistuje žádné architektonické, stavební či jiné povolení, záleží jen na Vás, kam si krb umístíte. Na trhu je celá řada těchto krbů – volně stojící krby, zabudované krby, závěsné krby, takže záleží pouze na Vaší představě o správném umístění, tak aby to splňovalo Vaše představy.

Bio krby nejsou jen imitací s na první pohled patrným elektrickým ohněm. Bezkomínový krb je skutečným krbem s opravdovým ohněm. Umělá v něm jsou pouze dekorativní keramická polínka, která ještě víc vyzdvihnou atmosféru. Jediné co tyto krby neumí, tak je praskání dřeva, jako v normálním krbu a vůně spalování, což se jistě dá těmto krasavcům odpustit.

Na jakém principu bezkomínový krb funguje?

Médiem, které spalujeme, je 96% denaturovaný bioalkohol, upravený tak, že při spalování nedochází k vzniku dýmu. Už z názvu „bioalkohol“ je patrné, že jeho základ tvoří ethanol. Zápach lihu cítíme jen chvíli po zapálení ohně a to je vše. Bezkomínový krb je vybaven zásobníkem, který snadno doplníme sotva biolíh dohoří. Provoz tohoto krbu je čistý a zvyšuje tak komfort našeho bydlení. Žádné vynášení  popela a nekonečné utírání většího množství prachu. 

Bezkomínové krby nejsou vyráběné za účelem hlavního zdroje tepla v bytě. Jejich výkon se pohybuje od 1,5 do 6 kW. Dokážou ale při vyšším instalovaném výkonu vytopit jednu až dvě propojené místnosti. Především svlaží interiér na jaře a na podzim a dodají domovu tu pravou atmosféru rodinného krbu, při které můžete relaxovat a zažívat pohodu všedního dne.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací