Počet položek: 0 0 Kč

Články

Jak správně vybrat kamna či krbovou vložku

Při výběru kamen či krbové vložky je velmi důležité hned na začátku myslet na několik věcí, tak aby kamna popř. krb splňovaly to k čemu jsou určeny. Pro každého je jistě velmi důležitý vzhled a vybavení. Je potřeba si také uvědomit několik základních informací, aby jste vybrali pro Váš domov to nejlepší.

Stačí si položit pár základních otázek:

  • Kolik m2 potřebujete vytápět
  • Budou-li využívána trvale nebo jen příležitostně
  • Jsou-li jediným zdrojem tepla nebo jsou určena pouze k přitápění

Je dobré mít nějakou představu, jak by měly kamna či krbová vložka vypadat a jejich umístění v domácnosti. Ve většině případů se jedná o nemalou investici a proto se raději obraťte na specializované prodejny, kde Vám rádi ochotně pomohou popř. poradí, co by pro Vás bylo nejvhodnější.

Jak čistit kamna či krbovou vložku?

Krby či kamna jsou nejčastěji znečišťovány používáním špatného či nevysušeného paliva. Čistíme pouze když jsou kamna studená! Při dnešním spalování vzniká již minimální množství popele, a proto postačí krb či kamna čistit jednou za pár dní. 

K vyčištění od popele je vhodné používat krbový vysavač, na sklo máme možnost využít různé gely a čističe. Podobnými prostředky se čistí i vnější plášť kamen. Používá se opět vysavač, vlhký hadřík, v případě větších znečištění se může použít i saponát. Z kamen či krbu vyndejte deflektor, který je potřeba vyčistit, zkontrolujte, zda-li není nějak poškozeno ohniště.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací